Vaikų ir paauglių ginekologija

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „красивая женская улыбка“

Kada reikia pas ginekologą apsilankyti mergaitei ar merginai, kuri dar nepradėjo lytinio gyvenimo?

Jeigu mėnesinės mergaitei prasideda nuo 11, ar nuo 12, ar nuo 13 metų, dažnai pradžioje jos būna nereguliarios, gal pusę metų, ar metus, kartais ilgiau, bet ne ilgiau nei du metus, jaudintis nereikia, tai įprasta. Bet jeigu mėnesinės yra labia gausios arba ilgos (ilgesnės nei savaitė), skausmingos, mergaitę vargina, mažina jos darbingumą, reikėtų apsilankyti pas ginekologą. Taip pat reikėtų susirūpinti, jeigu 16 kos metų paauglei dar nėra mėnesinių.

Dažnai mama atveda mergaitę pas ginekologą pastebėjusi išskyras iš lytinių organų ant apatinių. Tai pats dažniausias sutrikimo, ar ligos požymis. Dėl ginekologinės infekcijos gali varginti padažnėjęs šlapinimasis, arba lytinių organų deginimo jausmas, perštėjimas, niežulys, gali atsirasti nemalonaus kvapo gausių išskyrų.

Mama turi palydėti merginą pas ginekologą dėl sutrikusio mėnesinių ciklo, arba kai kyla klausimų apie kontracepciją, taip pat būtina pasitikrinti prieš pradedant vartoti kontraceptines tabletes.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „мама и дочка“

Merginoms labai svarbu pasiskiepyti nuo gimdos kaklelo vėžio dar iki pradedant lytinį gyvenimą. Pavojingu  žmogaus papilomos virusu mergina gali užsikrėsti ir petingo metu, net ir neturėjusi lytinių santykių. Visus galimus apsisaugojimo būdus naudinga bus aptarti apsilankymo pas gydytoją ginekologą metu.

Kokie tyrimai gali būti atliekami merginoms, nepradėjusioms lytinio gyvenimo? Bendra apžiūra,kai apžiūrimas visas kūnas, įvertinamos kūno proporcijos, pamatuojamas svoris ir kraujospūdis, paskaičiuojamas ir įvertinamas kūno masės indeksas. Būtinai tiriamos pieno liaukos: apžiūrimos ar nėra kokių nors nukrypimų, čiuopiama ir įvertinama jų struktūra, tikrinama ar nėra kokių nors išskyrų iš krūtų, patikrinami limfmazgiai, pamokoma savitikros.

Apžiūrimas pilvas, lyties organai, įvertinant bendrą vaizdą, plaukuotumo tipą, anatominį atitikimą, mergystės plėvės ypatumus. Paimamas  išskyrų tepinėlis. Priklausomai nuo mergystės plėvės ypatybių, vyresnėms merginoms į makštį įkišus mažiausią skėtiklį galima įvertinti gimdos kaklelio būklę, atlikti kolposkopiją. Apžiūrėti gimdą ir kiaušidės atlikus echoskopinį tyrimą per tiesiąją žarną, arba per pilvo sieną. Ultragarsinio tyrimo metu pavyksta aptikti įgimtas cistas ar kitus darinius kiaušidėse arba gimdoje, įvertinti kiaušidžių ir gimdos struktūrą, nustatyti ar ji taisyklinga. Numatyti ar mergina galės turėti vaikų, ar gali vartoti kontraceptines tabletes ir t.t.

Svarbiausia ginekologinės konsultacijos dalis-pokalbis. Paauglės merginos visuomet turi daug klausimų apie save, savo sveikatą, seksualumą, lytinius santykius apsisaugojimą nuo nėštumo ir t.t., kuriuos dažnai drovisi aptarti su mama, ar vyresne seserimi, butent todėl labai svarbu merginą atvesti pokalbiui pas specialistą ginekologą.

Tik kvalifikuota konsultacija gali apsaugoti merginą nuo lemtingų klaidų, nepageidautino nėštumo ir pavojingų ligų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „мама и дочька“