4D- Live vaisiaus echoskopija

Mūsų klinikoje yra galimas 4D echoskopijos tyrimas. Jo metu jūs galite iš arti pamatyti savo būsimą kūdikį ir jo judesius. Visas seansas yra įrašomas į kompaktinę plokštelę, kurią galėsite pasiimti namo.

Kuo skiriasi 2D,3D ir 4D echoskopija?

Egzistuoja keletas ultragarso tyrimo būdų. 2D echoskopija- plačiausiai naudojamas echoskopijos metodas, naudojamas diagnostikoje. Tiriant ultragarsu matomas vaisiaus siluetas, matomi vaisiaus judesiai, tačiau vaizdas yra juodai-baltas ir neerdvinis. 3D echoskopija- erdvinių vaisiaus vaizdų darymas, pagrįstas ultragarso bangų reakcija į skirtingus vaisiaus audinius. Gaunamas spalvotas vaizdas, aiškiai matomos vaisiaus kūno dalys ir organai. Deja, šiuo metodu negalima stebėti vaisiaus judėjimo. Mūsų klinikoje naudojama 4D echoskopija panaudoja 3D kadrus vaisiaus judesiams parodyti. Ultragarso aparato kompiuteris sujungia vaizdus į vientisą klipą, tuo leisdamas pamatyti judantį vaisių.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „4d ultrasound“

Ar 4D ultragarsas yra saugus?

Jau trisdešimt metų atliekami tyrimai rodo,  kad ultragarso bangos nekenkia vaisiui. 3D ir 4D echoskopijos metu yra naudojamos visiškai tokio pat stiprumo bangos kaip ir įprasto, 2D tyrimo metu. Mūsų klinikoje naudojamas ultragarso aparatas yra pagamintas pagal tarptautinius standartus ir atitinka visuotinius sveikatos reikalavimus.

Geriausias laikas 4D-Live vaisiaus echoskopijai

Besitiriančioms tik vieną kartą nėščiosioms rekomenduotinas 4D echoskopijos laikas yra 24-32 nėštumo savaitė. Viršsvorį turinčioms pacientėms rekomenduojame tirtis 4D ultragarsu 28-32 nėštumo savaitę. Turėkite omenyje, kad nėštumo pabaigoje vaisius būna labai susilenkęs, dėl to sunku yra pamatyti jo veidą.

 

Ką galima tikėtis pamatyti?

Kiekvienu atveju rezultatai būna skirtingi. Skirtingai nuo 2D echoskopijos, jūs galėsite iš arti matyti būsimo kūdikio veidą, lūpas, akis, nosį. Jeigu echoskopijos metu vaisius miegos, daug judesių nematysite, tačiau dažnai galima pamatyti įvairius vaisiaus judesius: nykščio čiulpimą, rankų ar kojų mostus, burnos judesius        .

Kokiu būdu galima pagerinti echoskopijos tyrimo kokybę?

Paprasčiausias būdas pagerinti echoskopijos tyrimo vaizdus yra 2-3 dienos iki tyrimo gerti daug vandens. Didelis vandens kiekis kūne daro amniono skystį skaidresnį, dėl to yra mažiau trukdžių ultragarso bangoms sklisti, gaunamas tikslesnis vaizdas.

Kodėl vieni žmonės gauna geresnės kokybės vaizdus, kitų vaizdai ne tokie tikslūs?
Ryškūs vaizdai daugiausiai priklauso nuo dviejų dalykų: vaisiaus elgsenos ir motinos audinių storio. Kartais vaisius užsidengia veidą rankomis arba glaudžia jį prie gimdos sienos. Tokia vaisiaus padėtis neleidžia padaryti gerų vaisiaus veido nuotraukų. Jeigu motinos audiniai yra labai tankūs arba vaisiaus vandenys yra labai tamsūs, gali skirtis vaizdų ryškumas. Kompiuteriu galime pašalinti šiuos neryškumus, tačiau bendra vaizdo kokybė bus blogesnė nei ta, kuri būna optimaliomis sąlygomis.

Ar norint atlikti 4D echoskopiją būtina užsirašyti iš anksto?

Taip. Visus kontaktinius telefonus ir adresą galite pamatyti paspausdami ant nuorodos kontaktai